"Shallow crossing" painting the goods


While im working on the vegetation for the base, the laod got the lick of paint.

7 comments:

 1. Excellent ! Eggs are fantastic ! Bread also.

  Frédéric

  ReplyDelete
 2. I was most happy with the potatoes, but im glad you like the eggs, and bread- means i didn`t do a bad job either.
  Thanks Frédéric.

  ReplyDelete
 3. I've forgotten You go to the land with potatoes !

  Trop trop bien ! :)

  ReplyDelete
 4. Faktycznie ziemniaczki są pierwsza klasa.Ja wcześniej chciałem się zapytać, skąd wziąć motywację do pracy u takich młodzieńców jak my. Teraz wiem, po 20 latach zabawy z Tygrysami itp. ,najbardziej cieszą ziemniaczki ;). Piszę to bez złośliwości. Robię teraz dioramę na Ukrainie i najbardziej cieszy mnie flora. Jakoś pojazd, domek i sołdaty zaczynam traktować jak "zło konieczne" :D. Mój kolega spędził kiedyś trzy dni, na robieniu krowich placków na dioramie. Oczywiście na środku stał genialny Sherman, a on był dumny z tych placków. Ciekawe czy nam coś nie tego, na starość ? ;)
  Przy okazji, te żółte jajka trochę mi podpadają , nie widziałem w takim odcieniu.
  Raf

  ReplyDelete
 5. Jajka mialy byc bardziej kremowe- takie brudne biale, ale wyszlo jak wyszlo. Nie przejmuje sie tym za bardzo. Zadowolony jestem z nich i tak, bo zupelnie nie mialem na nie pomyslu. W koncu zrobilem je z kuleczek znalezionych w pudelku po butach- pochlaniacze wilgoci, czy czemu one tam mialy sluzyc.
  Chcialem je wykonac z masy, ale inna sprawa zrobic z masy ziemniaki, a inna zrobic z masy jajka.
  Dzieki za wizyte RafMc.

  ReplyDelete
 6. Hello Siara,

  This is another fantastic model. Would you explain how you finished the potatoes please - I can't figure out how you got the look of the flaking peel, it's absolutely convincing.

  Chris

  ReplyDelete
 7. Thanks Chris.
  The potatoes were painted yellow, then brown, and i have put them in the plastic cup. Few drops of thinner and i shaken them, until the brown started to fade. Transfered to another cup with the dry mud pigment, and few drops of pigment fixer. Some dry pigment to finish the job.
  Best
  Siara

  ReplyDelete